عوامل تاثیر گذار بر نرخ بلیط هواپیما

۱۳۹۷ ۷ آبان

بلیط سیستمی

بلیط های سیستمی توسط ایرلاین های مختلف بصورت سالانه تعریف می شوند. این روند سالانه باعث می شود که شما برای فصول مختلف با برنامه ریزی قبلی اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید.

مزیت بلیط سیستمی نسبت به بلیط های چارتر در استرداد بلیط بوده و در صورتی که برنامه سفرتان کنسل شود و بخواهید بلیط هواپیما را استرداد کنید، این امکان تنها در پروازهای سیستمی امکان پذیر است.

مزیت دیگر پروازهای سیستمی نسبت به پروازهای چارتر قیمت بلیط در سنین مختلف است که به سه دسته بزرگسالان, کودکان (2-12 سال) و نوزادان (0-2 سال) تقسیم می شود.

بلیط چارتر

بلیط های چارتر در اکثر اوقات از بلیط های سیستمی ارزان تر هستند؛

شرکت های چارتر کننده یا آژانس های هواپیمایی، کل یا بخشی از صندلی های هواپیما را برای مدت زمان مشخص و در اغلب در مسیرهای پر تردد اجاره کرده و در نهایت قیمت بلیط هواپیما را خود این شرکت ها تعیین می کنند و بنا بر فصل، ایام خاص سال و نوع تقاضای بلیط هواپیما، قیمت آن نیز متغییر است.

شرکت های چارترکننده، گاها با نزدیک شدن به زمان پرواز در صورتی که ظرفیت پرواز تکمیل نشده باشد، برای پر کردن صندلی های هواپیما، قیمت ها را کاهش می دهند که این خود یکی از  دلایل اصلی نوسان قیمت بلیط چارتر است.

جالب است بدانید که بلیط چارتر در اکثر اوقات غیر قابل استرداد بوده و قیمت بلیط برای همه افراد، چه بزرگسال و چه کودک یکسان است.

 

تصاویر مرتبط

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.