جاذبه های گردشگری وین

۱۳۹۷ ۷ آبان

موزه ی سی سی

یکی از ساختمونای کاخ هافبورگ که به ملکه الیزابت تقدیم شد موزه ی سی سی هست. یکی از زیبایی های موزه ی سی سی وسایل شخصی  ملکه ی مجارستان، پرنسس الیزابت هست. جالبه بدونین، لباس پرنسس الیزابت که در زمان مهاجرت از مونیخ به مجارستان بر تن داشتن، در این موزه نگهداری میشه. معماری خاص و وسایل گران بها و خارق العاده ی این موزه هر ساله افراد زیادی رو از تمام دنیا به سمت خودش جذب می کنه.

 

 

کلیسای سنت اشتفان

در سفر به وین اگه سازه ای با سنگ های تیره که پشت بام اون مملو از کاشی های رنگی زیبا، با چیدمانی فوق العاده دیدین، بدونین مقابل کلیسای سنت اشتفان ایستادین. کلیسایی زیبا، با ارتفاع 135 متر که در طی جنگ های متعدد از ویرانی جان سالم بدر برد و امروز نماد آزادی وین محسوب میشه. اگه از 343 پله ی این کلیسا بالا برین، منظره ای فوق العاده از وین رو خواهید دید.

 

کاخ هافبورگ

خاندان سلطنتی هاپسبورگ، در طی قرن ها در کاخ سلطنتی هافبورگ اقامت داشتن. با نگاهی ساده به معماری منحصر به فرد هافبرگ، بازتاب معماری 700 ساله ی اتریش رو می بینین. هر کدوم از پادشاهان اتریش در دوره ی سلطنتشون تلاش زیادی برای زیبایی بیشتر این کاخ داشتن. نتیجه ی این کار مجموعه ای از سبک های معماری گوتیک، رنسنانس، باروک و روکو در این کاخ زیبا شده. هافبورگ در واقع یه مجموعه با 23 هکتار مساحت، 18 ساختمان، 19 حیاط و 2600 اتاقه. در حال حاضر رئیس جمهور اتریش در این بنای زیبا اقامت دارن. دولت اتریش بازدید از برخی از ساختمونای هافبورگ رو برای عموم آزاد گذاشته. 

 

 

تصاویر مرتبط

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.